Почетак / Вести / Представници Центра за развој каријере Универзитета у Београду одржали радионицу са студентима треће године Одсека за менаџмент

У сарадњи са Центром за развој каријере и саветовање студената при Универзитету у Београду, 21.12.2016. године на нашем факултету одржана је радионица, са студентима одсека за менаџмент – будућим инжењерима менаџмента. Радионица је организована у оквиру предмета Развој каријере, који слушају студенти треће године Одсека за менаџмент, и у оквиру кога студенти изучавају управо потенцијале развоја сопствене каријере али и основе управљања људским ресурсима у компанијама.

Радионицу је иницирала проф. др Снежана Урошевић, са Одсека за менаџмент, професор на предмету Развој каријере.

Предавачи на радионици су били Марија Јовановић, координатор програма сарадње са послодавцима и промотивних активности, Центра за Развој каријере, Универзитета у Београду; Лана Стевановић и Милена Димитријевић сарадници Центра за развој каријере.

Уз интерактивне презентације, флајере и постере, наши студенти имали су прилике да науче како да напишу свој CV, али и да притом анализирају неке од примера биографија и дискутују о њима. Такође, посебан акценат током предавања био је стављен и на понашање кандидата током интервјуа за посао, односно на најчешћим грешкама које се чине при самом контакту са послодавцем.

Кроз саму радионицу студентима су представљене и све могућности које Центар за развој каријере пружа свим будућим високошколцима са Универзитета у Београду, али и начини на које они студентима могу помоћи у проналажењу компаније која ће их примити на праксу, или пак запослити.

Одсек за менаџмент, Техничког факултета у Бору, наставиће даљу сарадњу са Центром за развој каријере Универзитета у Београду.

Пар детаља са радионице:

Објављено 30.12.2016. године у 07:25 часова.