Почетак / Вести / Пројектна идеја студената Одсека за инжењерски менаџмент проглашена за најбоље брендинг решење на конкурсу Развојне агенције Србије

Пројектни  тим професора и студената са Одсека за инжењерски менаџмент Техничког факултета у Бору, који је развио и представио пројектну идеју по називом: „Развој екотуризма у Националном парку Ђердап у функцији одрживог регионалног развоја“, добитник је награде за најбоље брендинг решење конкурса Развојне агенције Србије – ЛИНК

Идеја конкурса Развојне агенције Србије уз подршку Српске академије наука и  уметности била је да се представе пројектне идеје везане за један регион или део региона у Републици Србији, чија потенцијална реализација треба да помогне унапређење привредног развоја у тој целини наше земље.

С тим у вези, основни мотив пројектне идеје, коју су презентовали студенти Одсека за инжењерски менаџмент, био  је да се обезбеди системски приступ за остваривање развојних циљева Националног парка Ђердап кроз имплементацију концепта екотуризма по узору на најуспешније националне паркове у свету. Стога, као резултат реализације ове пројектне идеје очекује се пре свега подршка даљем очувању природних и културно-исторјиских потенцијала овог националног парка, а затим и одрживи развој разматраног региона кроз повећање запослености и стандарда становништва. (PREZENTACIJA)

Пројектни тим чинили су студенти: Санела Арсић, Ивана Величковска, Маја Станујкић, Никола Балашевић, Ана Станујкић, Нина Илић, Дијана Гавриловић и Драгана Димитриевска, који су били вођени од стране професора: доц. др Александре Федајев и проф. др Ђорђа Николића.

Пар детаља са доделе награда у Српској академији наука и уметности:

Објављено 05.07.2017. године у 11:59 часова.