Почетак / Студије / Основне академске студије / Основи технологије и познавања робе

Основи технологије и познавања робе

наставник: Др Ненад Милијић, доцент
nmilijic@tfbor.bg.ac.rs

асистент: MSc Ивица Николић дипл. инг. менаџм.
inikolic@tfbor.bg.ac.rs

Појам и предмет проучавања:

У оквиру овог предмента студентима  се  преносе  знања из области технолошких процеса, познавања и примене робе. Задатак предмета је да кроз наставу и вежбе упозна студенте са робом (квалитетом, методама испитивања, начином паковања, транспорта и складиштења), као и њеном применом.У оквиру предмета проучава се  општи део  и   посебни део познавања робе , као и  основе појединих  технолошких поступака добијања одређених производа, проблем сировина и значај заштите и унапређења животне средине.

Препоручена литература:

1. Н. Штрбац, Технологија и познавање робе, Технички факултет у Бору, Бор,2007.

Помоћна:

1. Д. Ушћумлић и др. Комерцијално познавање робе, друго издање, Центар за издавачку делатност Економског факултета у Београду, 2002.
  2. М. Влаховић, Познавање робе, друго издање, Стручна књига, Београд, 2001.
ОПЕРАТИВНИ ПЛАН НАСТАВЕ
СПИСАК ПИТАЊА 2012/2013