Почетак / Вести / У оквиру програмске активости „Развој високог образовања“ МПНТР, Техничком факултету у Бору одобрено финасирање пројекта SET-SAP “Students’ Entrepreneurship Training through SAP“

Министарство просвете, науке и технолошког развоја (МПНТР) ће у школској 2019/20. години у оквиру програмске активности „Развој високог образовања“ финансирати укупно 44 пројекта. У циљу остварења својих програмских циљева, Министарство ће на тај начин подржати високошколске установе у Србији у развоју нових и иновирању постојећих предмета у оквиру акредитованих студијских програма. Међу одабраним пројектима Министарства налази се и пројекат са Техничког факултета у Бору, под називом SET-SAP “Students’ Entrepreneurship Training through SAP http://www.mpn.gov.rs/wp-content/uploads/2019/09/konacna-rang-lista.pdf

Основни циљеви SET-SAP пројекта су:

• Успостављање иновираних наставних предмета студијског програма Инжењерски менаџмент на свим нивоима академских студија, кроз подстицање још веће примене ИКТ-а у реализацији наставног процеса.
  • Унапређење дигиталних и предузетничких компетенција студената кроз рад у SAP/ERP информационом систему.

Пројекат SET SAP ће се реализовати кроз седам пројектних активности, распоређених у периоду од октобра 2019. године до јуна 2020. године. Реализацијом планираних активности пројекта биће омогућена успешна имплементација SAP University Alliances програма у оквиру наставног процеса на студијском програму Инжењерски менаџмент на основним и мастер академским студијама. https://menadzment.tfbor.bg.ac.rs/blog/13-jun-2019-profesori-sa-tehnickog-fakulteta-u-boru-tokom-maja-meseca-su-prisustvovali-na-nastavi-za-rad-u-poslovno-informacionom-sistemu-sap-na-masinskom-fakultetu-i-ekonomskom-fakultetu-u-beogra/

Модификација и иновирање наставних садржаја биће спроведена на студијском програму Инжењерски менаџмент на предметима основих академских студија: Менаџмент информациони системи и Планирање и контрола трошкова, као и на два предмета мастер академских студија: Логистика и Електронско пословање.

SAP University Competence Center у Магдебургу (SAP UCC) је крајем маја месеца ове године објавио нову верзију 3.3 наставног материјала „Introduction to ERP with Global Bike”. Обзиром, да се овим пројектом планира и израда приручника за потребе SAP/ERP тренинга на српском језеку, студенти ће имати прилике да кроз решавање практичних задатака стекну потребна знања из наставних материјала најновије генерације за следеће SAP/ERP модуле: Materials Management (MM), Financial Accounting (FI), Sales and Distribution (SD) и Warehouse Management (WM).

У наставку је планирани распоред вежби за рад у SAP/ERP програму, дефинисан према одговарајућим тематским областима иновираних предметима, које студенти у овом семестру похађају на студијском програму Инжењерски менаџмент.

Satnica

25.11.2019.

02.12.2019.

09.12.2019.

11:15-

17:15-

dr Nenad Milijić

Током саме реализације SAP/ERP тренинга планира се активно учеће и представника компаније West Balkans, као и представника компанија из Србије, које користе SAP системе. На тај начин, студенти на студијском програму Инжењерски менаџмент ће из прве руке добити више информација о значају и практичној примени SAP/ERP система за решавање различитих пословних проблема, као и о трендовима развоја унутар SAP екосистема у наредним годинама.

Објављено 15.10.2019. године у 08:57 часова.