Почетак / Вести / Успешно одржана XV Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту – IMCSM19

У периоду од 24. до 26. маја 2019. године је у хотелу Језеро у Бору одржана је XV Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту – IMCSM19 . Конференција је традиционално организована од стране Одсека за менаџмент, Техничког факултета у Бору, Универзитета у Београду. Ова година је била једна од успешнијих када је у питању број пријављених радова и њихових аутора. Поред великог броја аутора и гостију из Србије који су учествовали на конференцији, више од две трећине њих је било из иностранства и то из укупно 21 земље.

Пленарни предавачи ове године били су доц. Aleksandra Szewieczek из Пољске, ван. проф. Melinda Majláth из Мађарске,  ван. проф. Сања Маринковић из Србије,  др Olalla Díaz-Yáñez из Финске и ван. проф. Марија Панић са Техничког факултета у Бору. Више детаља можете наћи на званичном сајту конференције: http://mksm.sjm06.com .

У оквиру IMCSM19 конференције је у суботу 26.05. организован округли сто на тему „Разлози пропадања малих и средњих предузећа“. Овај округли сто представља континуитет активности у оквиру пројекта финансираног од стране Вишеград фонда и на њему је учествовао већи број представника партнерских институција из тзв. Вишеград земаља: Мађарске, Пољске, Чешке и Словачке.  Више детаља можете наћи на званичном сајту конференције:  http://mksm.sjm06.com/visegrad-project-2018 .  У наставку ових активности је такође вођена и дискусија на тему оснаживања жена у предузетништву, као наставак активности на пројекту P.O.W.E.R. који је подржала Амбасада Аустралије у Србији.

Паралелно са IMCSM19 и ове године је организован петнаести по реду Интернационални Студентски Симпозијум о Стратегијском Менаџменту, на коме је пријављено 25 радова аутора из више земаља. Студенти са Техничког факултета у Бору, као и њихове колеге са домаћих и иностраних универзитета, показали су завидан ниво разумевања тематике коју су презентовали као и способност праћења савремених трендова у науци о менаџменту.

Објављено 30.05.2019. године у 08:39 часова.