Почетак / Вести / Студенти Одсека за Инжењерски менаџмент учествовали на финалној презентацији предузетничких идеја у оквиру DIY ACCEL VOUCHER SCHEME у Солуну (Грчка)

Финале пројекта ”Piloting of Danube and Ionian Youth Entrepreneurship Acceleration” – DIY ACCEL, одржано је 12. децембра 2018. године. Догађај под називом DIY- ACCEL DEMO EVENT  одржан је у месту Thermis поред Солуна (Грчка). ЛИНК

Домаћин овог догађаја био је „CERTH“– центар за истраживање и технологију Hellas. Бугарска, Грчка и Србија као партнери на овом пројекту представили су резултате пројекта који се одвијао током протеклих 12 месеци.

Као најважнији резултат овог пројекта представљено је 9 најбољих пословних идеја, по 3 из сваке од држава партнера. Међу 3 најбоље идеје из Србије, налазе се и 2 пословне идеје студената основних и мастер студија нашег Одсека.

У склопу представљања идеја, поред промотивних видео материјала, студенти нашег Одсека, Маја Станујкић и Никола Балашевић презентовали су своје идеје под називом „DMS Lab“ Tactical Decision-Making Support & Optimization Lab и „AGROHUB“ agro – consulting hub.

„AGROHUB“ agro – consulting hub

„DMS Lab“ Tactical Decision-Making Support & Optimization Lab

Презентовање идеја одржано је пред представницима земаља партнера као и пред представницима институција „Agro- food start up accelerators“ и „OK!Thess, your early stage partner“.

Епилог целокупног финала пројекта била је могућност да млади људи из партнерских држава представе своје предузетничке идеје и тиме добију прилику да у скоријој будућности добију стручну али и финансијску помоћ у циљу даљег развијајања и успешног иницирања њихових иновативних решења на тржишту.

Пар детаља са овог догађаја:

Објављено 31.12.2018. године у 08:15 часова.