Почетак / Вести / Почетак наставе на Техничком факултету у Бору праћен низом интернационалних активности

Почетак нове школске године, Одсек за менаџмент, Техничког факултата у Бору, обележиће низом интернационалних активности. У периоду 2-4. октобра организује се 6. Интернационална конференција о еколошком менаџменту и материјалним токовима – EMFM2016. Детаљи овом скупу су доступни на (http://emfm.tfbor.bg.ac.rs/). Овај скуп заједно организују Технички факултет у Бору, Машински факултет Универзитета у Зеници –БиХ  и Умwелт Цампус Биркенфелд Универзитета у Триру – Немачка.  Очекује се учешће великог броја домаћих и страних експерата из области екологије и материјалних токова.

Паралелно са EMFM2016 конференцијом, планирана је летња школа за PhD и мастер студенте: „Еколошко предузетништво : Управљање иновацијама за техничко – технолошке производе и Интелектуално власништво”. Ова летња школа ће трајати од 2. до 6. октобра. Детаљи о овој школи су дати на следећем линку: http://emd.edu.rs/.

На радионицама ове школе биће укључено 15 студената из Мађарске, Македоније, Црне Горе, Бугарске и Србије. Предавачи ће бити професори из Немачке, Румуније, Македоније и Србије.

Потом, у периоду 6-9. октобра, одржаће се радионица за писање студија случаја у оквиру интернационалне Решица Мреже за предузетништво и иновације (www.resitanet.eu ). Resita Net

је академска мрежа кују чине 16 универзитета из југоисточне Европе, на челу са универзитетима из Немачке. Финансирана је од DAAD асоцијације. Мрежа се бави развојем академске праксе, разменом студената и професора  и обукама из области предузетништва и иновација.  У оквиру ове радионице за писање студија случаја, биће ангажовано 10 професора из Ресита мреже. На самој радионици они у тимовима анализирају пословање одабраних успешних компанија, из региона Источне и Јужне Србије и врше интервју са представницима компанија. Потом, на основу анализе пословања учесници радионице развијају студије случаја, које су намењене студентима економије и менаџмента, у оквиру наставе на факултетима Ресита мреже.

Током прве недеље октобра, на самом почетку семестра, биће и организована предавања за студенте Одсека за менаџмент у оквиру ERASMUS + програма мобилности. У оквиру овог програма, предавања ће одржати Корнелиа Лазани са Обуда универзитета из Будимпеште, која ће предавати на предмету Основе менаџмента; Илдико Мароси, са истог универзитета ће предавати на предмету Предузетништво и Илијана Петровска са UACS универзитета из Скопља која ће предавати на предмету Маркетинг. Сви студенти Одсека за менаџмент ће бити позвани да присуствују овим предавањима.

Објављено 22.09.2016. године у 13:50 часова.