Почетак / Вести / Боравак студената Одсека за менаџмент на Интернационалној студентској конференцији у Москви

22. априла 2016. године Институт за секторијални менаџмент Руске Председничке Академије за Националну Економију и Администрацију RANEPA је одржао 9. Интернационалну студентску конференцију чија је тема била “Маркетинг у Индустрији: Мултинационално пословно искуство”. Више детаља о овом институту доступно је на: http://aseestant.ceon.rs/index.php/sjm/article/view/9090

Обзиром на сарадњу Одсека за менаџмент са овом престижном  академијом Руске федерације, на ову конференцију су позвани и студенти нашег одсека. Делегацију су чинили Ненад Николић – студент докторских студија и Радмила Јанковић, студент мастер студија.

Неколико тема је разматрано у оквиру конференције, као што су: Апликација интернационалног менаџмента и маркетинга у различитим окружењима и на различитим језицима, маркетинг решења за интернационално тржиште, као и важност националних карактеристика у развоју маркетинг микса. Поред представљања неких од радова, конференција се састојала и из интерактивног бизнис изазова где се решавала студија случаја која се тицала маркетинга у области телекомуникација.

Конференција је, такође, угостила и познате стручњаке из области маркетинга који су говорили о проблемима који се јављају у практичној примени маркетинга и адвертајзинга. Међу стручњацима су били Maarten Vermeulen (Холандија) – Директор RICS Europe, Russia, CIS (Royal Institution of Chartered Surveyors), Paul Criveanu – Chief Operation Officer DDR Russia i Pierre-Emmanuel Mahias – Mindshare Russia.

Конференцији је присуствовало око 50 учесника, док је укупан број особа на конференцији заједно са студентима износио 300. Учесници су били из Србије, Холандије, Шпаније, Румуније, Француске и Русије. Организатори су били Олга Павловна Гаврилина (шеф одељења за међународне односе Института за секторијални менаџмент) и Елена Дронова (Студент Рекламе и ПР-а на Руској Председничкој Академији).

Сарадња са РАНЕПА институтом се наставља, обзиром да ће делегација професора и студената доћи на Интернационалну Мајску Конференцију о Стратегијском Менаџменту, 28-30. маја у Бору (http://mksm.sjm06.com/ ).

Пар детаља са конференције:

Објављено 28.04.2016. године у 06:43 часова.