Почетак / Вести / Једномесечно стручно усавршавање асистента Одсека за менаџмент на Универзитету Манхеим, у Немачкој

Студијски боравак асистента Одсека за  менаџмент Техничког факултета у Бору, Данијела Дуркалић, имао је као идеју упознавање система функционисања докторских студија на Универзитету у Манхеим-у, као и успостављање контаката са немачком академском заједницом, стручњацима из праксе и коришћење литературних ресурса водећих академских инсистуција – Универзитета у Манхеим-у и Универзитета у u Worms-у, а све у циљу израде квалитетне докторске дисертације. Поред истраживачког дела боравка и остваривања контаката са немачким професорима из одговарајуће области, у току студијског боравка у Немачкој било је и прилика за интеркултурално дружење са осталим колегама асистентима из Албаније, Босне и Херцеговине и Црне Горе. Такође, стипендија је пружила прилику младим асистентима за обилазак и посету неких од градова у Немачкој, као што су Хеиделберг, Франкфурт и Есен. У Есену су, на састанку интернационалне Ресита мреже за предузетништво и  иновације (www.resitanet.eu ), студенти докторских студија из поменутих држава, представили своје потенцијалне теме докторских дисертација и добили квалитетне савете од присутних професора са Универзитета из Маннхеим-а (Немачка); Универзитета из Worms-а (Немачка); Универзитета из Тиране (Албанија); Универзитета Русе (Бугарска) и Универзитета у Букурешту (Румунија). Поред тога, на овом дводневном боравку у Ессен-у, студенти докторских студија имали су прилике да чују и представнике привреде и регионалних привредних комора из Немачке: Мр. Андреас де Wитт, представник агенције за регионални привредни развој области Рур; Peter Krämer, бивши директор и власник комапаније “Spinnrad”.

Неизмерну захвалност за успостављање значајних контаката са колегама из иностранства и пријатан боравак асистента Техничког факултета дугујемо проф. др Michael Graef-у, са партнерског Универзитета у Worms-у и Манхеим-у.

Пар детаља са студијског боравка:

Објављено 02.02.2016. године у 11:49 часова.