Почетак / Вести / Интензивна сарадња Одсека за менаџмент са Обуда универзитетом из Будимпеште

Интензивна сарадња Одсека за менаџмент са Обуда универзитетом из Будимпеште

Сарадња Одсека за менаџмент Техничког факултета у Бору и Обуда универзитета из Будимпеште, почела је 2014. године, заједничким учешћем на пројекту: “Possibilities for development of business cluster network between SMEs from Visegrad countries and Serbia” ( http://mksm.sjm06.com/visegrad-fund-project/ ) који је финансиран од Интернационалног Вишеград Фонда.

Сарадња наше две инситуције је настављена, заједничком апликацијом код Европске комисије, у оквиру ERASMUS + KA1 пројекта мобилности студента и наставног кадра .

Пројекат је прихваћен за финансирање тако да ће у току пролећног семестра 2015/2016 године, један студент основних студија и један студент мастер нивоа, моћи да проведу читав семестар на овом универзитету у Будимпешти .

На исти начин, двоје студената овог универзитета боравиће код нас. Такође, омогућена је и размена професора, тако да ће по троје професора са обе институције моћи да учествује у размени. Више детаља о овој активности, као и позив за пријаву студената, биће постављени на сајту одсека за менаџмент у току наредне недеље.

У периоду 9-12. Новембар, на Обуда универзитету је организован и „International week“ у оквиру којег су предавањима студентима овог универзитета држали професори са бројних европских институција. Међу предавачима био је и Проф. Др Иван Михајловић са Одсека за менаџмент, ТФ Бор. Професор Михајловић је говорио на тему „Corporate Social Responsibilities vs Social Entrepreneurship“ Више детаља о овој манифестацији је доступно овде. Брошура са изводима предавања је доступна на линку.

Потом је, 13. Новембра, организован интернационални симпозијум за младе истраживаче „FIKUSZ 2015“. Детаљи о самом симпозијуму су доступни овде . Програм симпозијума је дат на линку.

Професор Михајловић, са Одсека за менаџмент, био је пленарни предавач на овом скупу. Пленарно предавање професора Михајловића било је на тему: The “Reasons for SMEs Failure, Comparative Analysis and Research”.

Пар детаља са манифестације:

Објављено 19.11.2015. године у 14:32 часова.