Почетак / Вести / Летња академија у Бледу у Словенији

Летња академија у Бледу у Словенији

Састанку је присуствовала група представника универзитета из Немачке, Словеније, Румуније, Бугарске, Албаније, Македоније, Босне и Херцеговине и Србије.

У току првог дана су учесници летње академије презентовали пословну климу као и могућности за развој малог и средњег бизниса у својим земљама. Представник нашег одсека проф. др Иван Михајловић се у својој презентацији осврнуо на конкретне акције које је наш одсек покренуо ради пружања обуке нашим средњошколцима и њихових наставницима у циљу развијања потенцијалних предузетничких активности код младих, као и на интеграцију HP LIFE  програма у курикулуму нашег одсека за инжењерски менаџмент.

Пар детаља са летње академије:

Такође је организован је обилазак фирме Seaway, која се бави пројектовањем и израдом луксузних бродова. Учесници академије су имали прилике да разговарају са Јапецом Јакопином који је заједно са својим братом Јернејом Јакопином основао ову фирму 1983. године и чија визија и начин пословања представља један од  кључних фактора интернационалног успеха ове компаније.

Иако су оснивачи фирме пре овога остварили успешне каријере у области архитектуре и интерне медицине, показали су да уколико постоји визија чак и хоби може за релативно кратко време да прерасте у успешан интернационални бизнис јер ова фирма данас, између осталог, пројектује луксузне бродове за 6 од 10 највећих компанија из ове области у свету.

Другог дана се разговарало о будућим активностима у правцу даље успешне сарадње између академских институција у мрежи. Главни правац у оквиру даљег развоја биће пријава пројекта у Ерасмус+ тематском оквиру. У будућем раду мрежа ће се фокусирати на развоју опипљивих резултата у виду издавања заједничких публикација, организације такмичења међу студентима чланица ове академске мреже, развијање цасе студија итд. Одсек за инжењерски менаџмент ће и надаље активно учествовати у овим активностима а у појединим ће преузети и водећу улогу.

Објављено 12.06.2014. године у 10:33 часова.