Почетак / Вести / Делегација Одсека у посети компанији Kromberg and Schubert у Крушевцу

Делегација Одсека у посети компанији Kromberg and Schubert у Крушевцу

Компанија Kromberg & Schubert једна је од глобалних лидера у производњи и испоруци електричних система, каблова и пластичних компоненти за аутоиндустрију са седиштем у Немачкој. Постоји и са успехом послује дуже од једног века и данас има преко 48.000 запослених на више од 40 локација широм света. Своје пословање у Србији позиционирала је у граду Крушевцу, где у модерном пословно – административном комплексу тренутно запошљава више од 1.200 људи.

У склопу сарадње коју Одсек за инжењерски менаџмент има са овом компанијом, наставници Одсека посетили су њихов производни комплекс у Крушевцу. Током ове посете, представници Одсека имали су прилику да се упознају са производним процесима и технологијама, као и савременим организационим приступима, које ова компанија примењује у свом пословању.

Такође, у оквиру ове посете Михајло Гречић, студент мастер академских студија на студијском програму Инжењерски менаџмент, потписао је уговор о стипендирању и обављању стручне праксе у овој компанији. Колега Гречић је један од само четири студента у Србији, који су у претходном периоду прошли селекцију компаније Kromberg and Schubert. На тај начин, он је остварио изузетну могућност да у наредних шест месеци реализује стручно усавршавање у сектору за управљање квалитетом у овој немачкој компанији.

Објављено 25.08.2020. године у 10:31 часова.