Производни системи

Наставник: Проф. др Снежана Урошевић, ванредни професор
surosevic@tfbor.bg.ac.rs

Појам и предмет проучавања:

Производни системи представљају системе за остваривање циљева производње, односно добијање производа неопходних за задовољавање потреба у друштву. Основни циљ предмета је усмерен ка системском разматрању процеса трансформације у готове производе и у услуге у оквиру различитих производних система. Предмет Производни системи проучава активности организовања производње, пословања и развоја предузећа са израженом тежњом да се се ове активности конкретизују и квантификују. Студенти ће се упознати са већим бројем метода, модела и поступака који се примењују у организовању производње, пословања као и у развоју предузећа. Студенти стичу знања о предузећу као интегрисаној целини са везом свих функционалних елемената и оспособљавају се да препознају и схвате значај производног система, производних и услужних процеса.

ОПЕРАТИВНИ ПЛАН НАСТАВЕ
СПИСАК ПИТАЊА