Почетак / Успешне приче / Никола Балашевић

Никола Балашевић

дипломирани инжењер менаџмента
Мастер студент на Одсеку за инжењерски менаџмент, Техничког факултета у Бору

Технички факултет у Бору дефинитивно није био мој први избор, као што није представљао први избор доброг дела колега из класе. Међутим, за разлику од већине горе поменутих колега, нас неколико је искористило могућности и обогатило своје студентско искуство.

Сам студијски програм састоји се од предмета који од студената траже просечно или умерено залагање, које је довољно за позитивну оцену. Уколико сте спремни да, поред онога што је потребно за пуки минимум, за факултет издвојите додатно време, то вам се може вишеструко вратити. Највише можете добити из сарадње са професорима и сарадницима који су, на одсеку за менаџмент, увек ангажовани у изради различитих пројеката, аплицирању на разне конкурсе, учествовању на релевантним такмичењима са заинтересованим студентима.

Поред тога, одлична прилика јесте и волонтеризам. Као студенти волонтери имате прилику да учествујете у припреми и одржавању конференција. Током овог процеса можете учествовати у кореспонденцији са домаћим и страним учесницима конференција, излагати на студентским симпозијумима и стећи значајна познанства.

Као закључак издвајам следеће; Технички факултет у Бору не предњачи својом техничком опремљеношћу или садржајем наставног плана. Оно што Технички факултет у Бору чини добрим местом за будуће студенте јесте кадар. Професори и сарадници који вам стоје на располагању; који ограничене ресурсе надокнађују својим ентузијазмом; који вам могу пренети много више од онога обухваћено наставним планом и програмом, уколико сте вољни да слушате.

Објављено 15.04.2020. године у 06:17 часова.