Почетак / Успешне приче / Санела Голубовић

Санела Голубовић

мастер индустријског менаџмента
Assistant Manager -“Carnival Cruise Lines”

Након завршене Економске школе у Пироту одлучила сам да упишем Технички факултет у Бору. Дипломирала сам највишом оценом на одсеку за Индустријски менаџмент са темом Дипломског рада ”Цена коштања и политика продајних цена код предузећа Житопромет-Зајечар”. Током студирања била сам веома задовољна наставним програмом и односом са професорима. Убрзо после дипломирања уписала сам Мастер академске студије на истом факултету, студијски програм Инжењерски менаџмент.

Преводом и овером својих диплома са Техничког факултета успела сам да се запослим на позицији Assistant Manager у једној од водећих компанија у Индустрији бродова за крстарење “Carnival Cruise Lines”. Визија компаније гласи: “Континуирано омогућити својим корисницима и радницима незаборавне тренутке.” Да би смо постигли реализовање визије компаније, морамо се придржавати свог стратешког плана који се заснива на неколико основних корака: Квалитет услуге, забавни програм, туристичке екскурзије, тимски дух као и позитивна енергија радника. Моја тренутна позиција захтева успешну координацију људи; организацију, планирање, реализацију и контролу свакодневних пословних подухвата; праћење потреба, утисака и оствареног задовољства корисника; мотивацију, подршку као и добро лидерство стотинама запослених радника у мом сектору са циљем остварења визије компаније уз минималне трошкове.

Знање стечено на Техничком факултету користило ми је у писању и учешћу на реализацији многих пројеката. Мастер рад са темом “Примена мултипројектног приступа у компанији Carnival Cruise Lines” одбранила сам највишом оценом у јануару 2014. године. Широк спектар знања из области менаџмента, економије, квалитета, операционих истраживања, информационих технологија, база податка, пројецт менаџмента, теорије одлучивања, етике, логистике, информатике, као и лидерске вештине стечене на Техничком факултету у Бору могла сам одмах применити у пракси и професионалном раду. Завршене мастер студије у Бору заинтересовале су ме и отвориле ми могућност даљег школовања, тако да сада похађам Докторске академске студије из области Инжењерског менаџмента такође на Техничком факултету у Бору. Од срца свима препоручујем овај Факултет, јер захваљујући изузетним професорима могу стећи веома широк обим знања из области које чине стуб пословног света.

Објављено 14.04.2020. године у 11:06 часова.