Почетак / Вести / Успешно одржана 12. Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту– IMKSM2016

Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту – IMKSM, је водећи скуп из области општег менаџмента. Конференцију сваке године организује Одсек за инжењерски менаџмент, Техничког факултета у Бору, Универзитета у Београду.

IMKSM2016, је организована у периоду од 28. до 30. маја 2016. године у Хотелу АЛБО у Бору. Ово је била 12. конференција по реду.

Паралелно са IMKSM2016 конференцијом, организован је и Интернационални студентски симпозијум о стратегијском менаџменту. Главна тема овогодишње студентске конференције била је: “ Environmental awareness as a universal European Value”, односно Еколошка свест као универзална европска вредност. Студентски симпозијум је финансијски подржан од интернационалног Visegrad Fund-а. Сам симпозијум је једна од активности истоименог В4 пројекта (Бр. 11540386). Више детаља о овом пројекту је доступно овде.

Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту – IMKSM2016 www.mksm.sjm06.com   је прихваћена у интернационој EBSCO Host бази. Према томе, сви радови публиковани у зборнику радова, биће укључени у Ebsco Host Data Base  http://www.ebscohost.com .

Неколико детаља са IMKSM 2016:

Пленарни предавачи на конференцији су били:

Jacob Cornelis Bazen , Предавач у „ Business Engineering & Entrepreneurship of Saxion University of Applied Sciences, Enschede, Netherlands “. Професор Базен је говорио на тему: „ Enriching University – Business relationships: International practical student projects as method for modernizing education & building relations “. Абстракт његовог рада је доступан овде: Abstract – IMKSM2016 Pl

Pal Michelberger , Професор на „ Keleti Faculty of Business and Management Óbuda University, Budapest, Hungary“.  Професор Michelberger  је говорио на тему: “  Business process security and continuity “.

Предраг Ђорђевић, Доцент на Одсеку за инжењерски менаџмент, Техничког факултета у Бору, Универзитета у Београду. Тема излагања колеге Дјордјевица била је: „ Assessment of the functioning of ISO 9001 on developing relations with suppliers in transitional conditions “. Апстракт предавања је доступан овде:  Apstrakt_IMKSM16

Marina Ochkovskaya , Професор и заменик шефа одсека за маркеринг, на „ Moscow State University, Moscow, Russia “. Професор Оцхковскаyа је говорила на тему: „ Chandler’s effect in luxury brands consumption .“

Ayse Nordal, старији саветник за стратегијско планирање на „ Municipal Undertaking for Educational Buildings and Property in Oslo- Norway (Undervisningsbygg Oslo KF) “.  Тема њеног истраживања, о којем је говорила на ИМКСМ2016 је:  Modelling risks, limitations and challenges . Абстракт је доступан овде:  abstract_2016

Паралелно са IMKSM2016 и ове године је организован Студенстки симпозијум о стратегијском менаџменту. Ове године су на овом скупу, осим студената из наше земље, своје радове представили и студенти из Русије, Мађарске, Пољске, Чешке и Словачке.

Пар детаља са студентског симпозијума:

Више детаља о IMKSM2016 конференцији је доступно на званичном сајту: http://mksm.sjm06.com/

Објављено 03.06.2016. године у 10:00 часова.