Почетак / Вести / Успешно одржана 14. Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту – IMCSM18

У периоду од 25. до 27. маја 2018. године успешно је одржана XIV Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менаџменту – IMCSM18. Конференција, која је ове године одржана у хотелу Језеро у Бору, је традиционално организована од стране Одсека за менаџмент, Техничког факултета у Бору, Универзитета у Београду.

Ове године је настављен позитиван тренд када је у питању број пријављени аутора и њихових радова. Поред великог броја аутора и гостију из Србије који су учествовали на конференцији, више од две трећине њих је било из иностранства и то из укупно 24 земаља. Пленарни предавачи ове године били су проф. Hesam Dehghani из Ирана, проф. Лела Ристић из Србије, проф. Петра Грошељ из Словеније и доц. Александра Федајев са Техничког факултета у Бору.

Пар детаља са конференције:

И ове године је, у оквиру IMCSM18 конференције, организован четрнаести по реду Интернационални Студентски Симпозијум о Стратегијском Менаџменту на коме је пријављено 20 радова студента из Русије, Румуније, Бугарске и Србије. Студенти Техничког факултета у Бору, као и њихове колеге из иностранства, показали су завидан ниво разумевања тематике коју су презентовали, а поготову одличну способност излагања тих идеја присутнима у публици.

Пар детаља са студентског симпозијума:

Последњег дана IMCSM18 конференције, у недељу 27.06.2018. године, Одсек за Менаџмент је у сарадњи са Друштвом младих истраживача Бора организовао округли сто на тему „Учешће јавности у доношењу одлука о животној средини – студија утицаја и стратешка студија утицаја“. На овом округлом столу стручни консултант Друштва младих истраживача Бора Топлица Марјановић је учесницима округлог стола изнео своја искуства у доношењу и имплементацији стратешких студија утицаја на животну средину. Након тога је уследила дискусија где су представници разних локалних институција имали прилике да размене своја искустава и добију одговоре на питања која се тичу разматране тематике.

Пар детаља са округлог стола:

Истог дана у оквиру конференције организована је радионица и такмичење за финалисте конкурса за избор најбоље пројектне идеје ученика средњих школа и студената, из области социјалног предузетништва, еколошког менаџмента и примене ИКТ-а у предузетништву. Више о овим активностима можете прочитати овде.

Ове године студенти волонтери са нашег одсека су по први пут учествовали у активностима у оквиру IMCSM18 конференције и својим великим залагањем допринели успешној организацији конференције.

Објављено 28.05.2018. године у 20:33 часова.