Почетак / Вести / Делегација Одсека за менаџмент учествовала на X међународној студентској научној конференцији у Москви

У оквиру досадашње успешне сарадње са престижном RANEPA академијом (http://www.ranepa.ru/eng) ове године су у периоду од 19. до 21. Априла у Москви боравили доцент Предраг Ђорђевић, асистент Анђелка Стојановић и студент треће године одсека за менаџмент Душан Богдановић. Том приликом су учествовали у јубиларној X међународној студентској научној конференцији коју је организовала РАНЕПА на тему: ‚‚Савремени менаџмент и корпоративна друштвена одговорност”. На конференцији су учествовали професори и студенти из Русије, Шпаније, Холандије, Бугарске, Италије и Србије.  (http://www.ranepa.ru/sobytiya/novosti/v-prezidentskoj-akademii-prohodit-x-mezhdunarodnaya-studencheskaya-nauchno-prakticheskaya-konferenciya)

Првог дана конференције организовано је такмичење студената у коме су студенти подељени у интернационалне групе и добили задатак да осмисле пројектну идеју којом ће понудити практичне акције за подизање свести међу младима у Русији када је у питању деловање хуманитарног фонда “The International Women’s Club of Moscow and Charity Fund“. Тимови су се састојали од 7-8 учесника и сваком је додељен ментор из редова гостујући професора. Изазов је трајао три сата, прва два сата је разрађивано идејно решење а након тога су идеје презентоване и изабрана је најбоља. Представници нашег одсека су дали запажен допринос својим тимовима у току рада и презентовања резултата, тако да је на крају и један од тимова наших представника освојио прво место.

На овој сесији асистент Анђелка Стојановић је представила рад „ Perception of employees in Serbia about corporate social responsibility“ (аутора Анђелке Стојановић, Санеле Арсић, проф. Ивана Михајловића) у коме су представљени поједини резултати опсежног истраживања које аутори спроводе у неколико земаља укључујући и Русију. Пленарна предавања су се показала као веома интересантна, и показала да је тема корпоративне социјалне одговорности врло распрострањена и актуелна, те је изазвала низ занимљивих дискусија и велики број питања већ у току презентовање радова.Другог дана конференције, на церемонији званичног отварања, учесницима се обратила Елена Косарева, заменик директора Института за инжењерски менаџмент (IIM) RANEPA, затим шеф Московске Канцеларије УН за Храну и Пољопривреду професор Евгенија Серова, као и шеф Одељења за образовање италијанског конзулата у Руској федерацији професор Ђузепе Ло Порто. Одмах након тога су одржана пленарна предавања у секцији коју је отворила представница компаније Унилевер, потпредседник за одрживи развој и корпоративне послове Ирина Бахтина. Након тога представљени су истраживачки радови професора и студената из Русије и осталих гостујући земаља (Шпаније, Бугарске, Холандије, Кипра и Србија).

Поподневни рад био је подељен у неколико секција на којима су студенти такође презентовали своје радове. У оквиру секције Управљање Кластерима презентован је и рад нашег студента Душана Богдановића под називом “Multi-criteria analysis of companies from Bor and Zaječar district according to indicators of the CSR companies”.

Трећег дана боравка одржана су предавања гостујућих професора из Србије, Холандије и Шпаније. Доцент Предраг Ђорђевић је у оквиру секције за стратешки  тренинг одржао предавање на тему примене техника и алата стратегијског менаџмента и управљања квалитетом за генерисање и приоритизацију стратегија у организацији. Студенти су показали велико интересовање и активно су учествовали у практичном делу предавања и решавању студије случаја.

Последњег дана боравка на RANEPA академији био је одржан Open Day. Организован је низ предавања и презентација од стране челника универзитета и професора, док су студенти-волонтери поново имали кључну улогу у организацији овог догађаја, као и информисању средњошколаца и њихових родитеља о могућностима студирања на њиховој Академији.

Захваљујући веома љубазним домаћинима, пре свега студентима волонтерима, наши представници су имали прилике да обиђу неколико најзначајнијих туристичких атракција у Москви, што је оставило посебно леп утисак на наше представнике.

Успешна сарадња са RANEPA академијом биће настављена и у наредном периоду кроз низ заједничких активности, акција и учествовања на научним скуповима. Тренутно на смеру за инжењерски менаџмент бораве две студенткиње из ове високошколске установе на студентској размени у оквиру које раде на истраживању у оквиру својих мастер студија. Професори и студенти са RANEPA Академије учествоваће на овогодишњој Мајској конференцији о стратегијском менаџменту – IMKSM17 где ће презентовани своје радове и учествовати у раду округлог стола.

С обзиром да ће размена студената и професора бити настављена и у наредним годинама, наши студенти и професори ће бити у прилици да поново посете RANEPA академију у склопу сарадње ове високошколске институције и нашег одсека.

Објављено 29.04.2017. године у 07:59 часова.