Почетак / Вести / Гостовање професора Одсека за Инжењерски менаџмент у Русији

Гостовање професора Одсека за Инжењерски менаџмент у Русији

Др Предраг Ђорђевић, ванредни професор са Одсека за инжењерски менаџмент учествовао је у периоду од 17 – 21. септембра на међународној недељи “Knowledge Economy: Challenges and Opportunities” у Санкт Петербургу у Русији. Ова манифестација је одржана под покровитељством Комисије Руске Федерације за UNESCO, а у организацији Ентрепренеурсхип тецхнологиес институте који припада универзитету State University of Aerospace Instrumentation (SUAI).

Током ове посете наш представник је имао прилике да одржи предавање по позиву под називом „Application of analytical methods in strategic planning“, у оквиру ког су студенти показали интересовање и завидан ниво знања приликом решавања студије случаја. Такође је имао прилике да учествује у разним семинарима и предавањима на којима су обрађиване теме везане за менаџмент и међународне односе, а којима су присуствовали професори и студенти из укупно десет универзитета из различитих земаља.

Поред академских активности учесници су имали прилике да обиђу бројне туристичке знаменитости којима Санкт Петербург обилује. Љубазни домаћини су такође организовали и веома богат културни програм који је употпунио изузетно лепе утиске које је ова посета оставила на учеснике међународне недеље.

Ова посета представља почетак сарадње наше институције са SUAI универзитетом. У оквиру ове сарадње планирана је размена професора и студената, као и учешће колега са SUAI универзитета и осталих учесника овог догађаја на међународним недељама и научним конференцијама које организује наш одсек.

Пар детаља са гостовања:

Објављено 27.09.2018. године у 08:12 часова.