Почетак / Вести / Интернационална радионица за планирање истраживачких пројеката студента докторских студија Одсека за менаџмент

Још почетком 2015. године, у оквиру Интернационалне Ресита мреже за предузетништво и  иновације (www.resitanet.eu), покренуте су радионице за истраживачке пројекте студената докторских студија ове мреже. На овим радионицама учествују студенти докторских студија и професори са Универзитета у Београду, Техничког факултета у Бору; Универзитета из Тиране (Албанија); Универзитета Русе (Бугарска); Универзитета у Букурешту (Румунија). Такође, у активностима радионица учествују професори са немачког универзитета Worms, као и представници немачких компаније и привреде. У досадашњем раду, на овим радионицама су покренута два истраживачка пројекта студената докторских студија и њихових професора: Разлози пропадања малих и средних предузећа и Корпоративна друштвена одговорност – стварна намера компанија или маркетинг мегатренд. Резултати досадашњег истраживања на тему Разлози пропадања малих и средњих предузећа, представљени су и публиковани у зборнику са Симпозијума младих истраживача – FIKUSZ 2015, Будимпешта, Мађарска (http://kgk.uni-obuda.hu/fikusz ). Резултати истраживања на тему Корпоративне друштвене одговорности су представљени и публиковани на конференцији са темом Мерни трендови развоја маркетинга, која је 2015. године одржана у граду Липетск у Русији (https://lipetsk.tpprf.ru/ru/news/113156/ ).

Ове године је радионица организована у граду Ессен у Немачкој, у периоду 18-21. јануара 2016. На овој радионици су учествовали студенти докторских студија Одсека за менаџмент, Техничког факултета у Бору: Санела Арсић, асистент Техничког факултета у Бору; Данијела Дуркалић, асистент Техничког факултета у Бору и Ненад Николић, запошљен у компанији РТБ Бор. Колеге Санела Арсић и Ненад Николић су у Ессен позвани специјално да би учествовали у овој радионици, док је колегиница Данијела Дуркалић, већ на студијском боравку у Немачкој од почетка јануара 2016. године, који је омогућила немачка фондација ДААД. Сви студенти су на овом скупу боравили потпуно бесплатно. Све трошкове њиховог пута и боравка сносила је фондација DAAD. Предавачи на овој радионици били су: проф. др Peter Schulte, Немачка; Проф. др Michael Graef, Nemačka; Проф. др Данијел Павлов, Бугарска, Проф. др Свилен Кунев, Бугарска; Проф. др Василика Куме, Албанија и Проф. др Иван Михајловић, Србија. На овом скупу говорили су и представници привреде и регионалних привредних комора из Немачке: Мр. Andreas de Witt, представник агенције за регионални привредни развој области Рур; Peter Krämer, бивши директор и власник комапаније “Spinnrad”; Мрс. Тања Kohnen, представник агенције за пословни развој из Есена. Поред студената Одсека за менаџемент, Техничког факултета у Бору, на скупу су учествовали и студенти из Бугарске, Румуније и Албаније, Црне Горе и Босне и Херцеговине.

Пар детаља са радионице:

Објављено 25.01.2016. године у 11:49 часова.