Почетак / Вести / Интернационалне активности студената одсека за менаџмент

Интернационалне активности студената одсека за менаџмент

У периоду 16 – 21. Август 2015. године, у оквиру интернационалне РЕСИТА мреже (www.resitanet.eu) , организована је интернационална летња школа „Social Entrepreneurship – Innovations – Social Business Models„. Летња школа је организована у Македонији, у чувеном туристичком центру Маврово. На овој летњој школи учествовали су студенти из Немачке, Бугарске, Румуније, Албаније, Македоније, Босне и Херцеговине и Србије. Студенти са Одсека за менаџмент, техничког факултета у Бору, који су похађали ову летњу школу су: Анђелка Стојановић, Милена Владић и Горан Бабић. У оквиру интернационалних тимова, студенти су формирали идеје за покретање социјалних предузећа, која би као основни циљ имала решавање горећих глобалних социјалних проблема, применом савремених предузетничких знања и вештина. Као резултат истраживања студената дефинисани су пословни модели социјалних предузећа. Рад студената је менторски вођен од стране професора: Gert Wassemberg – Немачка; Peter Schulte – Немачка; Македонка Димитрова – Македонија и Иван Михајловић  – Одсек за менаџмент, Технички факултет у Бору – Србија.

Пар фотографија са летње школе:

Објављено 26.08.2015. године у 07:28 часова.