Почетак / Вести / Значајни резултати рада пројектних тимова Одсека за менаџмент

Значајни резултати рада пројектних тимова Одсека за менаџмент

Током 2014. године, у складу са новом стратегијом Одсека за менаџмент, формирани су тимови за припрему и реализацију пројектних активности на Одсеку. Детаље о пројектним тимовима можете погледати овде.

О успеху ових тимова сведоче следећи подаци:

1. Јун 2015., прихваћен је пројекат у оквиру ERASMUS +, KA1 иницијативе, који је Одсек за менаџмент, Техничког факултета у Бору, аплицирао заједно са Обуда Универзитетом из Будимпеште, Мађарска. Вредност овог пројекта је 68.400 ЕУР. У оквиру тога, почевши од јесењег семестра 2015/2016, студентима, наставницима и сарадницима са Одсека за менаџмент, ТФ Бор, биће на располагању 33.570 ЕУР за активности на Обуда Универзитету у Будимпешти. Наиме, биће омогућено да 3 наша студента са основних и 3 са мастер нивоа, бораве на овом универзитету до 4 месеца (до једног семестра), у оквиру ERASMUS +, Key Action 1– Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility / Mobility projects in the field of education, training and youth – пројекта. Такође, одобрено је укупно 45 дана за боравак 9 наставника са нашег одсека на овом универзитету. Сви трошкови боравка, смештаја и пута, наших студената и професора, биће покривени фондом пројекта. Ускоро ће на овом сајту бити постављен позив заинтересованим студентима за овај вид активности. Такође, одобрено је 34.830 ЕУР за боравак студената и професора са Универзитета Обуда, на нашем Факултету. У оквиру тога, могу се очекивати предавања по позиву колега са Обуда Универзитета (Keleti Faculty of Business and Management ) на нашем Одсеку.
  2. Током Маја 2015, извршена је апликација два пројекта у оквиру HORIZON 2020 иницијативе. У оквиру ових пројектних апликација, наш факултет се налази у конзорцијуму са водећим европским институцијама. У току августа 2015, очекују се резултати евалуације и ових пројектних пријава. Такође, у фази припреме су још две пројектне апликације у оквиру HORIZON 2020 акције
  3. Током Фебруара 2015, извршена је апликација једног пројекта у оквиру ERASMUS + KA2: Cooperation for innovation and exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education. Резултати евалуације и вест о прихватању ове пројектне апликације се очекују августа 2015.
  4. Током Маја 2014, одобрен је и реализован пројекат: “Possibilities for development of business cluster network between SMEs from Visegrad countries and Serbia”, финансиран од стране Интернационалног Вишеград фонда. Детаљи о овом пројекту, као и резултати, доступни су на линку: http://mksm.sjm06.com/visegrad-fund-project/

Према горе наведеним резултатима, за нешто више од годину дана пројектних активности тимова Одсека за менаџмент, могу се истаћи следећи резултати: Одобрен и реализован један ВИШЕГРАД пројекат; Одобрен за финансирање један ERASMUS + KA1 пројекат; Предат на евалуацију један ERASMUS + KA2 пројекат; Предата на евалуацију два HORIZON 2020 пројекта; у припреми још два HORIZON 2020 пројекта. Самим тим, сматрамо да је иницијатива формирања Радних тимова Одсека за менаџмент била исправна, те се очекују значајнији резултати у будућем периоду.

Објављено 24.06.2015. године у 07:35 часова.