Почетак / Вести / Интернационални дани у организацији Одсека за менаџмент, Техничког факултета у Бору

Предавања професора са Обуда Универзитета из Будимпеште, Мађарска

У склопу активности које Одсек за Инжењерски менаџмент спроводи као део Интернационалних дана, у оквиру пројекта Erasmus+ „ Key Action 1 – Mobility for teaching and staff“ (http://menadzment.tfbor.bg.ac.rs/english/erasmus/ ), четворо професора из Мађарске, са Келети факултета за бизнис и менаџмент http://kgk.uni-obuda.hu/english (Обуда Универзитет), боравиће и одржати предавања на Техничком факултету у Бору, у периоду 22. мај – 8. јун 2018. године.

Током трајања Интернационалне недеље, студенти Одсека за Инжењерски менаџмент имаће прилику да се упознају са Обуда Универзитетом и да одслушају предавања еминентних стручњака из области менаџмента, економије и информационих технологија.

23.05.2018. godine. Професор Pál FEHÉR-POLGÁR студентима прве године студија одржао је предавања на тему  „Утицај културе на менаџмент“, студентима који слушају предмет Основи организације.

Предавање професора Pál FEHÉR-POLGÁRA можете видети ОВДЕ.

Затим, истог дана професор Pál MICHELBERGER одржао је предавање студентима друге и треће године студија на тему “Безбедност процеса и планирање ресурса” . Предавање је одржано на предмету Управљање производњом и Управљање процесима рада.

Предавање професора Pál MICHELBERGER  можете видети ОВДЕ.

Пар детаља са ових предавања:

У периоду 25 – 27. мај, на Борском језеру, биће организована Интернационална Мајска Конференција о Стратегијском Менџменту, као и Студентски симпозијум о стратегијском менаџменту. Више детаља о овом скупу је доступно http://mksm.sjm06.com/

На овом скупу своје радове ће представити преко 150 излагача из земље и света, укључујући и велики број студената са водећих европских универзитета. Поред тога, у оквиру конференције су планирана и два округла стола. У недељу 27.05. 2018. године биће организован округли сто на тему: „Јавно учешче у доношењу одлука о животној средини“, који Одсек за менаџмент организује заједно са  организацијом Млади истраживачи Бора. Истог дана, биће организована радионица и такмичење за најбољу пројектну идеју ученика средњих школа из Бора и Зајечара и студената Техничког факултета у Бору. Ову манифестацију Одсек за менаџмент организује заједно са Удружењем наставника инжењерског менаџмента – UNIM. Подршку за овај округли сто Одсек за менаџмент је добио од Општине Бор, као и од компаније РТБ Бор.

28.05.2018. godine. Студентима ће се представити професорка VELENCEI JOLAN, која ће одржати предавања на тему “Развој концептних системских мапа студентског знања”. Ово предавање ће бити организовано у склопу предмета Теорија система.

Гостовање професора са Трансилванија Универзитета у Брашову, Румунија

У периоду 31. мај – 8. јун 2018. године, на основу сарадње преко ERASMUS + пројекта, у оквиру Интернационалних дана, као гост Одсека за Инжењерски менаџмент на Техничком факултету у Бору ће боравити и професор Gheorge Oancea, Декан Факултета за инжењерски меанџмент, Трансилванија Универзитета у Брашову, Румунија. Током свог боравка професор Оанцеа упознаће се са одсецима и студијским програмима на факултету,  такође,  учествоваће на округлом столу са студентима докторских студија и професорима нашег Одсека, који ће се организовати 1. јуна 2018. године. Тема округлог стола је „Дигитална производња и примери из праксе“. Ускоро ће на овом сајту бити доступно више детаља и наведених активности.

Објављено 24.05.2018. године у 09:05 часова.