Пријем „Open World“ у част Сенатора САД Кристофера Марфија и бившег Амбасадора САД у Београду Џона О Кифа
У среду 15. Октобра 2014., у Резиденцији Амбасадора Сједињених Америчких Држава, у Београду одржан је пријем „Open World“ у част Сенатора САД Кристофера Марфија и бившег Амбасадора САД у Београду Џона О Кифа.
На овај скуп је позван и представник Одсека за Менаџмент, ТФ Бор, проф. др Иван Михајловић, као делегат програма Open World, испред нашег факултета.
Скуп је отворио и присутнима се обратио Амбасадор САД Мајкл Кирби а потом су скуп поздравили Сенатор Кристофер Марфи и Амбасадора Џон О Киф. Амбасадор О Киф је један од основача програма Open Worls.
У даљем излагању Амбасадор Кирби је говорио о самом програму Open World и правцима даљег развоја ове међународне сарадње.
Програм Open World – Отворени свет – је основан 1999. године од стране Конгреса САД. Званична презентација овог програма је доступна на адреси http://www.openworld.gov
Овај програм је намењен млађим јавним, политицким лидерима али и представницима академске заједнице. О претходном учешћу Одсека за менаџмент у овом програму више детаља је доступно на следећем линку: http://bussol4you.blogspot.com
Током маја 2014. у оквиру Open World програма формирана је група од шест представника факултета техничких наука из Србије, која је представљала нашу земљу у САД, на програму: “Развој технологија у циљу креирања нових радних места”. Један од делегата у овој групи био је и професор Михајловић са ТФ Бор. Фацилитатор групе је била госпођица Тијана Хркаловић из Америчке амбасаде у Београду.
На скупу који је одржан у Резиденцији САД, у среду 15. Октобра 2014, Амбасадор Кирби је, поред ове групе угостио и бројне представнике домаћег политичког и јавног живота. Међу присутнима били су и представници пармалента Републике Србије, који су у оквиру овог програма посетили САД током октобра 2014.
У свом експозеу, Амбасадор је говорио о значају овог програма како за представнике из Србије који учествују на овом програму, тако и за саме грађане САД, јер је програм и замишљен тако да се у току ових студијских гостовања размењују искуства. Поред корисних професионалних искустава, која се овим путем могу стећи, долази и до бољег разумевања културолошких аспеката двеју земаља.