Почетак / Вести / НАЈБОЉИ СТУДЕНТ У ИСТОРИЈИ ТЕХНИЧКОГ ФАКУЛТЕТА У БОРУ

НАЈБОЉИ СТУДЕНТ У ИСТОРИЈИ ТЕХНИЧКОГ ФАКУЛТЕТА У БОРУ

Душан Богдановић, дипл.инг. инжењерског
менаџмента – студент генерације 2018. године

Од оснивања Техничког факултета у Бору Универзитета у Београду (1961) најбољи студент била је Тања Ранђеловић са Одсека за инжењерски менаџмент, са просечном оценом 10,00 и завршетком студија пре рока. Такође те 2007. године када је дипломирала проглашена је за студента генерације на ТФ у Бору као и за најбољег студента у Србији од стране Удружења професора и научних радника Србије и с разлогом понела признање најбољег студента у историји ТФ у Бору.

Наравно, долазе нове генерације са новим резултатима. Тако је ове 2018. године на Одсеку за Инжењерски менаџмент дипломирао је Душан Богдановић, са просечном оценом 9.95, пре рока и проглашен је за студента генерације на ТФ у Бору. Овим резултатом се приближио Тањи Ранђеловић (просечна оцена и време студирања).

Међутим, уколико се узму у обзир и остале активности Душана Богдановића, пре свега:

• активности у студентској организацији и органима управљања на ТФ у Бору,
  • објављена саопштења на међународним студентским скуповима у земљи и иностранаству,
  • објављени радови у домаћим и међународним студентским часописима,
  • уређивачке и организационе активности у организовању научних скупова,
  • волонтерски рад у оквиру катедре,
  • освојена награда за најбољи студентски рад у пољу техничких наука на Универзитету у Београду 2016. године,
  • учествовање у реализацији многобројних међународних пројеката,
  • неговање тимског рада и остварење сарадње са колегама,
  • волонтерски рад у широј друштвеној заједници, и много тога још….

Према наведеним активностима, с правом се може закључити да оваквог студента ТФ у Бору од оснивања па до сада није имао, и да с правом може преузети почаст од Тање Ранђеловић, као најбољи студент у досадашњој историји Техничког факултета у Бору.

Жељно очекујемо неког новог, амбициознијег студента који ће успети да помери високу границу у резултатима у току студирања коју је поставио Душан Богдановић и преузети његову садашњу почаст.

Више детаља о Душану Богдановићу можете видети  ОВДЕ.

У Бору, октобра 2018. године                                                  Проф. др Живан Живковић

Оснивач Катедре за менаџмент

Објављено 15.10.2018. године у 11:31 часова.