Почетак / Вести / Интернационална недеља у организацији Одсека за менаџмент

Интернационална недеља у организацији Одсека за менаџмент

Гостовање професора са Обуда Универзитета из Будимпеште, Мађарска

У склопу активности које Одсек за Инжењерски менаџмент спроводи као део Интернационалне недеље, у оквиру пројекта Erazmus+ „ Key Action 1 – Mobility for teaching and staff“ (http://menadzment.tfbor.bg.ac.rs/blog/konkurs-za-erasmus-stipendije-za-studente-naastavnike-saradnike-odseka-za-menadzment-tehnickog-fakulteta-u-boru/), три професора из Мађарске, са Келети факултета са бизнис и менаџмент http://kgk.uni-obuda.hu/english (Обуда Универзитет), одржала су предавања на Техничком факултету у Бору. Пројекат представља наставак досадашње успешне сарадње, тако да се заједничке активности настављају и у текућој 2017/2018. школској години. Током трајања Интернационалне недеље, студенти Одсека за Инжењерски менаџмент имали су прилику да се упознају са Обуда Универзитетом и да одслушају предавања еминентних стручњака из области менаџмента,економије и информационих технологија.

01.11.2017.године. Професорка Noemi Piricz студентима мастер студија одржала је предавања на тему  „Пословни односи у ланцима снабдевања“ (eng. „Business Relationships in Supply Chains”), у оквиру предмета Логистика.  Предавања професорке András Keszthelyi можете видети ОВДЕ.

Затим, истог дана професор András Keszthelyi одржао је предавање на додипломском нивоу студија, на тему “SSL sertifikati” (engl. “SSL Certificates”). Предавање је одржано на предмету Менаџмент информациони системи, који слушају студенти четврте године студијског програма Инжењерски менаџмент у оквиру модула Информатички менаџмент. Предавања професора Андрáс Кесзтхелyи можете видети ОВДЕ.

02.11.2017.године. Студентима се представио професор Tibor Karlovitz, који је одржао предавања на тему Развој каријере. Такође, у склопу предмета Менаџемент информациони системи  професор András Keszthelyi одржао је још једно инстересантно предавање на тему “Етичка питања у виртуелном свету” (енгл.. “Ethical questions of the virtual world”). Предавања професора András Keszthelyi можете видети ОВДЕ.

Пар детаља са предавања професора из Мађарске:

Гостовање професора са Трансилванија Универзитета у Брашову, Румунија

02.11.2017.године. У оквиру Интернационалне недеље као гост Одсека за Инжењерски менаџмент била је професор Luminita Parv , са Трансилванија Универзитета у Брашову, Румунија. Током свог боравка професор Luminita Parv упознала се са одсецима и студијским програмима на факултету,  такође,  са професорима нашег Одсека дефинисани су планови даље сарадње између две високошколске институције из Бора и Брашова.

Гостовање професора са Универзитета Источне Финске, Финска

03.11.2017.године. У склопу Интернационалне недеље професор Jukka Tikkanen са Универзитета Источне Финске посетио је Технички факултет у Бору и том приликом одржао је предавање са главним фокусом на биоекономију и ко-менаџмент, као концепте одрживог управљања природним ресурсима. Предавању професора Tikkanena у свечаној сали факултета присуствовали су представници Рударско-топионичарског басена Бор и Института за рударство и металургију у Бору.

Затим, у наставку планираних активности тога дана професор Тикканен је у скупштинској сали Општине Бор изложио своју презентацију и представницима локалне самоуправе, као и директорима јавних предузећа у Бору.

На крају, професор из Финске имао је састанак у Инфо центру компаније RAKITA Exploration Бор и том приликом запосленима из ове компаније представио примере добре праксе везано за заједничко управљање природним ресурсима, где је посебно интересовање привукао пројекат GreenHub, у чијој реализацији учествује и сам професор Tikkanen.

Материјал са презентације професора из Финске можете погледати ОВДЕ.

Пар детаља са предавања професора из Финске:

Објављено 06.11.2017. године у 22:20 часова.